همزمان با سفر رئيس جمهور به استان يزد 480 واحد از مجتمع مسکوني

شهرک جوانان بنيادصدوق بزرگ با حضور وزير کشور و با دستور رييس جمهور افتتاح شد.

اين مراسم با حضور رحماني فضلي وزير کشور،حجج اسلام محمد صدوقي يادگار سومين شهيد محراب و امام جمعه فقيد يزد، معزالديني امام جمعه موقت يزد، سيدحسيني معاون امور عمراني استاندار و عظيمي‌زاده شهرداريزد برگزار شد.

در اين مراسم ابتدا مهندس عظيمي‌زاده شهرداريزد با اشاره به اولويت امور شهرداري در بخش جوانان خاطرنشان کرد: درپروژه مسکن جوانان، شهرداري يزد از تمام پتانسل هاي قانوني خود استفاده کرده است تا بتوانند جوانان با قيمتي مناسب صاحب خانه شوند و اميد واريم سرمايه‌گذاران بخش خصوصي نيز در اين زمينه فعال شده تا انشالله جوانان ما با مشکل مسکن روبرو نشوند .

در ادامه اين مراسم از مهندس عظيمي زاده و مدير منطقه يک شهرداري يزد به پاس زحماتشان تقدير و تشكر به عمل آمد. البته در اين زمينه از خدمات شرکتهاي آب و فاضلاب، برق ، مخابرات ، بانک مسکن و استانداري يزد نيز تجليل شد.

در ادامه حجه الاسلام محمد صدوقي با اشاره به روند ساخت اين پروژه و همچنين با اشاره به اين نکته که يکي از آرزوهاي مرحوم حجة الاسلام محمدعلي صدوقي  انجام اين پروژه بوده که موفق به عملي کردن آن نشدند اظهار داشت: پس از ارتحال ايشان که خدمت مقام معظم رهبري رسيديم و با نظر لطف ايشان که مديريت امور بنياد صدوق را به اينجانب سپردند وظيفه خود دانستم تا در تحقق ايده مرحوم صدوقي گام بردارم که بايد در اينجا از همراهي تمامي دستگاهها دولتي و خصوصي، خصوصاً مرحوم رسوليان تشکر کنم که قطعاً بدون همراهي آنها اين امر به سرانجام نمي رسيد.

ايشان در ادامه افزودند: اين پروژه تنها به ساخت مسکن منتهي نشده و با مشورت مهندسين مشاور قرار است يک شهرک الگو براي جوانان ايجاد شود که تمام امکانات لازم براي ساکنين فراهم شود و با يک الگوي ايراني اسلامي شهرکي نمونه براي جوانان فرهم شود .

وزير کشور نيز با تشکر از خانواده صدوقي حضور خود در اين مراسم را وظيفه دانست و افزود: خانواده صدوقي يکي از معدود خانواده‌هايي است که مايه خير و برکت زيادي براي نظام بوده و هستند واين پروژه يکي از پروژه هاي نمونه کشوري است که با الگو قراردادن آن سعي خواهد شد در سراسر کشور اجرايي شود و با توجه به اعتقاد رييس محترم جمهور به انجام امور مشارکتي وهمچنين دخيل‌کردن خيرين در بخش جوانان اميدواريم در آينده اي نزديک شاهد اجرايي شدن طرح هاي خاص جوانان در کشور باشيم .

در ادامه اين مراسم با اتصال ويدئو کنفرانس با سخنان رييس محترم جمهوري480  واحد از پروژه شهرک جوانان بنياد صدوق بزرگ افتتاح شد

 

 

استاندار يزد گفت: فاز نخست مسکن جوانان استان يزد تا پايان تابستان امسال مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت و فاز دوم اين طرح نيز مراحل تکميل را طي مي‌کند.

 

سيدمحمد ميرمحمدي، در حاشيه بازديد از پروژه خيري شهرک جوانان يزد به همراهي جمعي از مسئولان استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساخت شهرک جوانان در يزد اقدامي قابل تحسين و مورد حمايت دولت است.

وي عنوان کرد: مجموعه مسکن‌هاي موجود در اين شهرک هم به لحاظ فني و هم از لحاظ زيبايي در سطح بسيار خوبي قرار دارند و امکانات خوبي نيز براي آنها در نظر گرفته شده است.

ميرمحمدي با اشاره به اينکه اين طرح در چند فاز در دست احداث است، ادامه داد: فاز نخست آن تا پايان نيمه اول امسال يعني دو ماه آينده آماده بهره‌برداري خواهد بود و فاز دوم آن نيز در دست ساخت است و مراحل تکميل را به تدريج و بر اساس برنامه زمان‌بندي شده، طي خواهد کرد.

اين مسئول يادآور شد: فاز نخست اين طرح 320 واحد و فاز دوم آن 160 واحد است که فاز دوم نيز به احتمال زياد تا پايان سال قابل بهره‌برداري خواهد بود.

استاندار يزد از شهرک جوانان استان يزد به عنوان نمونه‌اي موفق در شهرک سازي و ساختمان‌سازي ياد کرد و گفت: اميدواريم با استفاده از ظرفيت خيري، شاهد احداث چنين شهرک‌هايي در ديگر نقاط استان يزد نيز باشيم.

شهردار منطقه يک يزد نيز در اين بازديد از همراهي شهرداري با ساخت اين شهرک خبر داد و بيان داشت: براي تامين زيرساخت‌هاي اين شهرک آماده همکاري هستيم و همه حمايت‌هاي لازم را انجام خواهيم داد.

ابوالفضل کشفي ادامه داد: در نظر گرفتن فضاي سبز در اين مجموعه مورد حمايت شهرداري است و به طور کلي ساکنان اين مجتمع‌ها نيز از آن استقبال مي‌کنند و آرامش آنها را رقم خواهد زد.

مديران عامل شرکت‌هاي توزيع برق و آب و فاضلاب شهري نيز در اين بازديد از حمايت خود براي تکميل اين شهرک خبر دادند.

مديرعامل شرکت مخابرات استان يزد نيز گفت: براي اين شهرک بيش از هزار شماره تلفن پيش‌بيني شده و در صورتي که فضايي براي راه‌اندازي تجهيزات اختصاص داده شود، شبکه فيبر نوري را نيز در اين پروژه مستقر خواهيم کرد.

 شهرک جوانان يزد که در ابتداي بلوار استقلال (بلوار جمهوري اسلامي) واقع شده است ، از زمان امام جمعه فقيد يزد، حجت‌الاسلام صدوقي براي ساخت مسکن براي جوانان در نظر گرفته شد که کار تکميل آن طي سال گذشته و امسال سرعت گرفته است.

 

******************

 

بازديد استاندار و جمعي از مديران استان از شهرک  جوانان يزد

استاندار يزد گفت: حمايت از طرح هاي خيري و بويژه در حوزه جوانان و مسکن مورد حمايت مجموعه دولت تدبير و اميد دراستان يزد است.

 سيدمحمد ميرمحمدي که جمعي از مديران دستگاه هاي دولتي نيز وي را همراهي مي کردند در بازديد از پروژه  شهرک جوانان يزد افزود: فراهم نمودن امکانات براي اقشار مختلف و بويژه تلاش جهت تأمين مسکن براي جوانان که تشويق به ازدواج را نيز در پي خواهد داشت از وظايف همه دستگا هها بويژه نهادهاي مرتبط با تأمين مسکن است.

وي ادامه داد: ايجاد امکانات مناسب به خصوص مسکن که تمام امکانات از جمله فضاي سبز و امکانات فرهنگي در آن ديده شده از وظايف دست اندرکاران بخش مسکن است.

استاندار يزد  گفت: امروز از نزديک طي بازديدي که ازاين پروژه خيري داشتيم مشاهده شد که از نظر مقاومت و زيبايي نما و گردآوري امکانات اقدامات خوبي انجام شده است.

ميرمحمدي افزود: فاز اول مسکن جوانان 320 واحد است که طي دو ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد و فاز دوم نيز در دست ساخت است.

استاندار يزد ادامه داد: در جهت حمايت از اين پروژه خيري و براي تسهيل در روند کار اقدامات لازم انجام خواهد شد و حوزه عمراني استانداري نيز کمک هاي فني و ارشادي خواهد داشت و در ارتباط با مجوزها و ديگر تسهيلات نيز کمک لازم را خواهيم داشت.

وي اظهار داشت: در مورد تامين امکاناتي همچون آب و برق نيز واحدهاي مسئول اقدامات لازم را انجام خواهند داد و اميدواريم محيط خوبي براي زندگي جوانان در اين پروژه خيري فراهم شود.

استاندار يزد افزود: با توجه به امکانات انديشيده شده در اين طرح و فضاي بسيار خوبي که تدوين شده اميدواريم فضاي اخلاقي و فرهنگي اين طرح نيز اجرا شود و قطعا به عنوان نمونه موفق در ساير قسمت ها نيز قابل اجرا خواهد بود.

شهردار منطقه يک يزد نيز در اين بازديد گفت: حرکت بسيار خوبي در شهرک مسکن جوانان انجام شده و پتانسيل بسيار خوبي فراهم شده است.

سيد ابوالفضل کشفي افزود: خوشبختانه سرانه بسيار خوبي در اين پروژه ديده شده و باعث استقرار توام با آرامش خانواده ها در اين ساختمان ها خواهد بود.

وي اظهار داشت :شهرداري نيز دررابطه با تامين زيرساخت ها همکاري لازم را خواهد داشت و قطعا در اين قسمت تمام حمايت هاي لازم را انجام خواهيم داد.

علي اسلامي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان يزد نيز در اين بازديد گفت: خدمت به جوانان و اقشار مختلف از افتخارات ماست و هر آنچه که از دست مان برآيد کوتاهي نخواهيم داشت و در مورد تامين آب اين پروژه اقدامات لازم انجام شده و فاضلاب نيز ظرف دو ماه آينده اجرايي خواهد شد و اميدواريم همه مردم بويژه خيرين در چنين پروژه هايي که ثمره آن به اقشار ضعيف جامعه مي رسد همکاري داشته باشند.

مدير پروژه شهرک جوانان يزد نيز در اين بازديد گفت: از نظر ساختمان سازي اجراي اين ساختمان ها به صورت سنتي  و پنجره ها نيز تماما بطورغير مستقيم تامين نورمي کند که علاوه بر رعايت حريم اسلامي ساختمان ها باعث جلوگيري از آزار و اذيت ساکنان مي شود.

مهدي رهنمايي افزود: اين پروژه با رعايت استانداردهاي معماري و در نظر گرفتن الگوي معماري ايراني و اسلامي ساخته شده و 320  واحد  آن آماه  است که انشا الله نهايتا تا آخر شهريورماه سالجاري تحويل مي شود و در فاز دوم نيز 160 واحد در دست ساخت است که پيش بيني مي گردد تا آخر سال تحويل داده  شود.

وي اظهار داشت: در حال حاضر مشکل اصلي ما  نبود تأسيسات آب ، برق ،گاز و فاضلاب است که اميدواريم با توجه به بازديدي که امروز از  طرف مسئولان انجام شد اين مشکلات نيزبرطرف شود.

 محمدرضا صحتي مديرعامل شرکت توزيع برق استان يزد نيزدراين بازديد گفت: دررابطه با تامين انرژي پروژه  خيري شهرک جوانان يزد  ،سه طرح آماده شده و پس از بررسي توسط مشاورين بهترين گزينه و اقتصادي ترين راه اجرايي خواهد شد و در اولين فرصت تامين برق  اين واحد ها انجام خواهد شد.

مهدي مقوم مديرعامل شرکت مخابرات استان يزد نيز در اين بازديد گفت: پيش بيني ايجاد هزارشماره تلفن در اين پروژه انجام شده و در صورت تامين فضايي با ابعاد 15 در 7 و به مساحت 120 متر دراولين فرصت امکانات لازم و ايجاد شبکه فيبر نوري انجام خواهد شد.

در اين بازديد که سيد حسيني معاون عمراني  استاندار، پيله ور مديرعامل شرکت گاز،عظيمي زاده شهردار، حيدري مديرکل حوزه استاندار، رضايي مدير کل راه و شهرسازي، نمايندگان بانک مسکن ،يادگاري مدير کل دفتر فني استانداري و جمع ديگري از مديران نهادهاي مرتبط حضور داشتند هر کدام اقدامات انجام شد ه يا در دست اقدام  حوزه خود را بيان نموده و از طرف استاندار دستورات لازم صادر شد.

توضيح اينکه ساخت مسکن جوانان  و ايجاد شهرک جوانان يزد به سالها پيش بازمي‌گردد که مرحوم حجت الاسلام  والمسلمين محمد علي صدوقي نماينده ولي فقيه و امام جمعه فقيد يزد زميني را در بلوار استقلال يزد به همين منظور تهيه کرده بود ولي به دلايلي ساخت آن شروع نشده بود.

بعد ازفوت ايشان توسط حجت الاسلام محمد صدوقي يادگارامام جمعه فقيد يزد و نواده سومين شهيد محراب آيت الله صدوقي عمليات اجرايي اين پروژه  480 واحدي اغاز  و 320 واحد آن تا پايان شهريورماه سالجاري و 160 واحد باقيمانده نيز تا پايان سال تحويل خواهد شد.

در ساخت اين واحدهاي مسکوني جداي از تامين مسکن به مسائل فرهنگ سازي نيز توجه شده و حفظ حريم همسايگي، فضاي سبز، بازارچه ، مسجد ، 2 واحد اموزشي، مرکز تجاري و خدماتي ،امکانات رفاهي و غيره در طراحي‌ها ديده شده است.

اين پروژه در تير ماه 91 با وسعت يکصد هزار متر مربع اغاز شد و داراي فاز 1 وفاز2 ميباشد که فاز1 داراي 16 بلوک 5طبقه با 320 واحد مسکوني و فاز2 داراي 8 بلوک 5طبقه و 160 واحد مسکوني  و هر طبقه با مساحت 372 متر مربع  و هر واحد مسکوني داراي متراژ 92 و 81 متر مربع است.